РОБОТА ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ

БІБЛІОТЕКАР-Левченко Ольга Миколаївна

ГРАФІК РОБОТИ ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТКИ

ПОНЕДІЛОК-П"ЯТНИЦЯ з 09.00 до 13.00

/Files/images/DSCF2007.JPG

Діяльність шкільної бібліотеки спрямована на виконання завдань, які висуває перед нею перебудова всіх складових компонентів сучасної школи.
В умовах сьогодення основними завданнями шкільної бібліотеки є:
• як найповніше сприяння реалізації державної політики в галузі освіти;
• інформаційне забезпечення всіх аспектів навчально-виховного процесу освітнього закладу в засвоєнні програмних та факультативних знань, самоосвіти школярів;
• виховання інформаційної культури учнів, постійного їх прагнення до пошуку інформації, свідомого, осмисленого добору інформаційних джерел, формування навичок систематизації та особистісної оцінки інформації;
• навчання школярів технологій користування бібліотеками всіх типів;
• сприяння вихованню гармонійної, морально досконалої особистості, свідомої свого громадського обов’язку, відкритої для інтелектуального, духовного і творчого розвитку;
• інформаційне забезпечення особистісних потреб користувачів у дозвільній діяльності;
• всебічне сприяння підвищенню фахової майстерності педагогів;
• створення комфортного бібліотечного середовища; реформування бібліотеки в таку, яка включала б як традиційні, так і сучасні носії інформації, мультимедійні технології тощо.
З метою реалізації цих завдань робота бібліотеки здійснюється у таких напрямках:
 Формування та збереження книжкових фондів.
 Організація інформаційно-бібліографічного обслуговування читачів.
 Формування бібліотечно-бібліографічних знань та умінь читачів.
 Організація роботи щодо сприяння гуманізації, гуманітаризації навчально-виховного процесу та духовного становлення школяра.

Загальна кількість 12 класів, учнів 245, педагогів 25.

Читальний зал разом з книговидачею площа 25,7, читальних місць - 8, книгосховище - 38,1

Станом на 01.09.2014 року бібліотечний фонд становить 7250 примірників, у тому числі: фонд підручників – 4157 примірника, фонд художньої літератури – 3770 примірників.
За останній рік, у зв’язку з поступовим переходом на профільне навчання, поступово оновлюється фонд навчальної літератури і зменшення кількості надходжень нових підручників придбаних за бюджетні кошти.

/Files/images/DSCF2015.JPG
Шкільна бібліотека брала активну участь у районному огляді-конкурсі “Живи, книго!”, мета якого полягала у поліпшенні роботи щодо збереження підручників та книг, вихованні поваги до праці людей, які їх створюють, а також прилученні підростаючого покоління до книги як джерела знань, культурних надбань та цінностей України. Під час цього конкурсу серед учнів були проведені бесіди “Чому хворіють книжки?”, “Як відремонтувати ваш підручник”, “Книги в твоєму житті”, свято “Прощання з букварем”. Два рази на семестр здійснювались перевірки стану підручників. Результати цих перевірок відображались в “Екрані збереження підручників”. Переможцями шкільного конкурсу стали учнівські колективи 3 та 5 класів (класні керівники Сліпченко К.Ф. та Святченко О.М.).
Організація інформаційно-бібліографічного обслуговування велась у таких напрямках:
 Робота з довідково-інформаційним апаратом (редагування каталогів і картотек).
 Складання тематичних списків літератури
 Організація виставок
 Огляд нових надходжень під час педагогічних нарад, засідань методичних об’єднань
Оперативності та повноті доставки підручників сприяла тісна співпраця з іншими бібліотеками району. (бібліотекою Циркунівської ЗОШ, Елітнянської ЗОШ).
З метою формування бібліотечно-бібліографічних знань та вмінь читачів були проведені:
 бібліотечні уроки для учнів 1-4 класів
 бесіди;
 екскурсії до НТБ Харківського національного аерокосмічного університету „ХАІ”, районної дитячої бібліотеки ім. А.С.Макаренка

/Files/images/DSCF2002.JPG
У своїй роботі щодо сприяння гуманізації, гуманітаризації навчально-виховного процесу та духовного становлення школяра бібліотека використовувала різноманітні форми та методи. Протягом року організовувались тематичні книжкові виставки, були проведені: літературний конкурс „Кращий читач”, переможцями якого стали Карікова К. (5 клас), Петраш В. (8 клас). Цікаво пройшли творчі зустрічі з місцевими поетами В.Стадник, В.Кандибою, А.Виноградською.
Читацька активність учнів школи підвищилась, але ще не всі учні залучені до читання. Лише 83% учнів школи звертаються до бібліотеки. Спостерігався спад читацької зацікавленості серед учнів 7 та 9 класів (кл. керівники Кісіль Л.М., Погоріла Л.А.).
Виправити цю ситуацію допоможуть бесіди з класними керівниками, батьками, подальше комплектування фонду та його популяризація.
Більш активну роботу необхідно проводити з боржниками. Усунути цей недолік допоможе робота з класними керівниками, індивідуальна робота з учнями та їх батьками.
Шкільна бібліотека була культурно-освітнім, пізнавальним центром, який в своїй роботі базувався на принципах пріоритету інтересів читачів, подальшого розвитку диференційованого їх обслуговування з урахуванням індивідуальних особливостей, використанням різноманітних форм бібліотечної роботи з дітьми.
Головне завдання бібліотеки у 2013/2014 навчальному році - формування особистості дитини, розвиток її духовних, пізнавальних і творчих можливостей, завдяки творчому пошуку нових нетрадиційних форм пропаганди літератури серед читачів-дітей, підвищення професійного рівня бібліотечних та педагогічних працівників, їх професійної майстерності та бібліотечної культури.
/Files/images/DSCF2005.JPGЗ цією метою діяльність бібліотеки у 2014/2015навчальному році буде спрямована на:
- допомогу учням в оволодінні знаннями та закріплення їх бібліотечними засобами;
- удосконалення культури читання учнів, прививання їм навиків самостійної роботи з книгою;
- підвищення методичної, педагогічної майстерності вчителів шляхом популяризації педагогічної літератури та інформації про неї;
- виховання бережливого ставлення до шкільних підручників, книг;
- подальший розвиток інформативної функції шкільної бібліотеки, як інформаційно-культурного центру школи;
- активізацію морального, патріотичного, естетичного та екологічного виховання;
- створення оптимальних умов формування та розвитку особистості школяра через пробудження актуалізованого інтересу до читання.

Бібліотека продовжить роботу щодо популяризації Конституції України, Законів України “Про освіту”, “Про мови”, „Про загальну середню освіту ” та інших чинних нормативно-правових актів. Чільне місце займатиме пропаганда національних традицій в області освіти, науки, культури.
Значна увага приділятиметься популяризації правових знань.
Буде проведена робота щодо покращання складу універсального фонду бібліотеки, його поповнення та зберігання.

Акція "Врятуй книжку!"

/Files/images/bbloteka/DSCF2334.JPG/Files/images/bbloteka/DSCF2338.JPG /Files/images/bbloteka/DSCF2336.JPG/Files/images/bbloteka/DSCF2331.JPG

Проведення заходу присвяченого Дню Космонавтики на базі Харківської бібліотеки-філії №15 Фрунзенського району бібліотекарями Пасько О.В. та Котій Л.І.

/Files/images/bbloteka/DSCF2607.JPG/Files/images/bbloteka/DSCF2611.JPG/Files/images/bbloteka/DSCF2619.JPG /Files/images/bbloteka/DSCF2624.JPG/Files/images/bbloteka/DSCF2620.JPG

450 років від дня народження видатного англійського поета, драматурга В.Шекспіра

/Files/images/bbloteka/DSCF2651.JPG

/Files/images/bbloteka/DSCF2643.JPG/Files/images/bbloteka/DSCF2648.JPG

Тематичний урок до трагедії на Чорнобильській АС "Дзвони Чорнобиля"

/Files/images/bbloteka/DSCF2714.JPG/Files/images/bbloteka/DSCF2717.JPG /Files/images/DSCF2721.JPG

Виставка до дня української писемності

/Files/images/bbloteka/DSCF3314.JPG /Files/images/bbloteka/DSCF3315.JPG

До дня Святого Миколая

/Files/images/bbloteka/xW_gUjs4H20.jpg

Захист Вітчизни

/Files/images/bbloteka/Fl8xDzjHAAA.jpg

Знайомство першачків з бібліотекою(1 вересня 2015)

/Files/images/bbloteka/DSCF4200.JPG

/Files/images/bbloteka/DSCF4203.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 207

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.